x
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim

list-arama

Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Seç ve Sepete Ekle
Görünüm:
Toplam 298 ürün bulunmaktadır.

Manuel Tekerlekli Sandalye ile Rahatlık Sizden Yana

Tekerlekli sandalyeler fiziksel engelli, hasta ya da yaşlı bireylerin hayata tutunabilmeleri ve normal insanlar gibi hareket ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için kullanılıyor. Engelsiz yaşam araçları arasında önemli bir yere sahip olan tekerlekli sandalyeler, temelde manuel ve akülü olmak üzere iki başlık altında tanımlanıyor.

Manuel tekerlekli sandalye modelleri, halihazırda en yaygın kullanılan tekerlekli sandalye türü olarak biliniyor. Maliyetinin uygun olması ve akü ya da elektrik gereksinimi olmaksızın her an kullanılabilmesi manuel tekerlekli sandalye ürünlerini ayrıcalıklı kılıyor. Engelli bireylerin gereksinimleri doğrultusunda her geçen gün daha farklı manuel tekerlekli sandalye çeşitleri geliştiriliyor.

Manuel Tekerlekli Sandalye Nasıl Seçilir?

Uzun süre kullanılabilecek ve beklenen performansı sağlayabilecek bir manuel tekerlekli sandalye alabilmek için gözden kaçırılmaması gereken bazı noktalar bulunuyor. Öncelikle manuel tekerlekli sandalye alırken, gövdesinin hafif olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Manuel tekerlekli sandalye ürünleri insan gücü ile hareket ettirildikleri için, ağır sandalyeler daha fazla efor harcanmasına neden oluyor. Bununla birlikte manuel tekerlekli sandalye modelinin malzemesinin dayanıklı olması da önem arz ediyor. Alüminyum bu noktada hem dayanıklılığı hem de hafifliğiyle öne çıkıyor. Alınması planlanan manuel tekerlekli sandalye için lastik seçiminin doğru yapılması da dikkat gerektiren noktalar arasında yer alıyor. Dolgu lastikli manuel tekerlekli sandalye modelleri, daha az enerji ile daha fazla yol alabiliyor. Ayrıca lastik ömrü uzunluğu bakımından da dolgu lastikler daha iyi performans sergiliyor. Sandalyede emniyet kemeri ya da farklı emniyet mekanizmalarının bulunması, bel ve sırt bölgesinin ayarlanabilir olması, oturak kısmının konforlu olması da manuel tekerlekli sandalye seçiminde dikkat edilmesi gereken özellikler arasında sayılıyor.

En İyi Manuel Tekerlekli Sandalye Markaları

Halihazırda satışı yapılan çok fazla manuel tekerlekli sandalye markası bulunuyor. Yerli ve ithal markaların ürünleri arasından bir seçim yapılacağı zaman, marka bilinirliği ile kalitenin göz ardı edilmemesi gerekiyor. Golfi, Wollex, Meyra, Bischoff & Bischoff, Leo, Freely ve Ottobock gibi markalar, bu alanda öncü markalar olarak gösteriliyor. Dayanıklı malzemeleri ve pratik kullanımları sayesinde bu markaların imal ettiği manuel tekerlekli sandalye modelleri, çok sayıda engelli birey tarafından kullanılıyor. Dünya markalarını tek bir çatı altında toplayan Tekerlekli Sandalyeci ile Türkiye’nin her yerinden ihtiyacınız olan manuel tekerlekli sandalyeye ulaşabilir ve alışverişinizi tek tıkla tamamlayabilirsiniz.Farklı sağlık problemlerinden ileri gelen şekilde tamamen ya da kısmın veya kalıcı ya da geçici olarak yürümekte zorlanan bireyler için tekerlekli sandalye kullanımı en iyi seçeneklerden biridir. Hayatı daha özgür ve kolay kılan tekerlekli sandalyeler içerisinde, bilindiği gibi manuel tekerlekli sandalye modelleri en sık gördüklerimizdir. El gücüyle itilen ve herhangi bir otomatik, elektrik aksamı olmayan bu sandalyeler oldukça portatif ve pratik seçenekler sunar. Gündelik yaşama bağımsız şekilde devam etmek isteyen veya yürüyemediği için dış mekanda zaman geçiremeyen herkese manuel tekerlekli sandalye modellerimizi incelemeden karar vermemelerini öneriyoruz.

Engelli Sandalyesi

Farklı özelliklerle donatılan ve bu sayede kullanıcısının yaşam tarzıyla ilişkili gereksinimlerine en iyi çözümleri sunan manuel tekerlekli sandalye modelleri akülü, elektrikli gibi farklı türleri bulunan bu ürünlerin içinde en yaygın olanlardır. Alışılagelmiş yapıları sürekli olarak daha sağlam ve fonksiyonel bir hale gelen manuel tekerlekli sandalye modelleri, günümüzde herkese hitap edecek bir fiyat aralığı ve çeşitlilik sunar. Uzun süre üzerinde oturmaktan ileri gelen şekilde ortopedik özellikleri bir hayli önemli olan manuel tekerlekli sandalye modelleri, rahatsızlık özelinde ve kişinin boy, kilo, yaş gibi değerlerine de uygun seçilmelidir. Aradığınız tüm modellerde kalite ve sağlamlığa güvenmek içinse seçkin marka ve modellerimizle oluşturduğumuz sayfalarımız ihtiyacınız olan tek adrestir.

Manuel Tekerlekli Sandalye Fiyatları

Modelleri gibi fiyatları değişken olan manuel tekerlekli sandalye arasından karar verirken doğru özellikleri tercih ettiğinizden emin olmanız fiyat kadar önemli bir konudur. Örneğin daha uygun fiyatlı olduğu için yöneldiğiniz bir manuel tekerlekli sandalye tam olarak beklentilerinizi karşılamayabilir veya sağlamlık noksanlığı nedeniyle sizi yarı yolda bırakabilir. Bu da yeni bir manuel tekerlekli sandalye arayışı ve yeni bir maliyet anlamına gelebilir. Burada önemli olan kendi gereksinimleriniz için uygun destek yapısına, katlanabilme, taşınma gibi özelliklere veya vücut yapısı ile sağlık şikayetlerine uygun manuel tekerlekli sandalye modelini bulmuş olmaktır.

Doğru modeli ve sizin ihtiyacınız olan avantajları bir arada bulduktan sonra son derece önemli bir diğer konu olan engelli sandalyesi fiyatları arasından bütçenize uygun seçimler yapmak kalır. Sağlığınız, hijyen ve güvenliliğiniz kadar bütçenizi de düşünerek oluşturduğumuz kataloglarımız ise doğru alışveriş için incelemeniz gereken tek yer olacaktır. Sağlığı ve temel haklarından biri olan özgürlüğü için medikal ürün gereksinimine duyan tüm çocuk ve yetişkinler için en kaliteli markaları ve en çeşitli modelleri bir araya getirmekteyiz. Bu sırada uygun fiyat politikası ile herkese hitap eden manuel tekerlekli sandalye modellerini en makul fiyatlarla sunmak için üstün bir çaba sarf etmekteyiz. Bu sayede engelli sandalye modelleri arasından karar verirken bütçenizi göz önünde bulundurabilir, ancak ihtiyaçlarınızı öncelik olarak görebilirsiniz.

Engelli Sandalyesi Modelleri

Yürüme kabiliyetinin kısmen ya da tamamen kaybedilmesi halinde bir başkasına gereksinim duymadan yürüyebilmek eşsiz bir önem kazanır. Tam bu aşamada devreye giren manuel tekerlekli sandalye modelleri ise tüm gereksinimlerinizi karşılayacak özel dizaynlarıyla yardımınıza yetişir. Günlük aktiviteler gibi istediğiniz etkinliklere de güvenli şekilde dahil olmanız için tekerlekli sandalyelerde pek çok teknik avantajı keşfedebilirsiniz. Sırt ve bel boşluğunu destekleyen özel tasarımlarla saatler boyunca ergonomik konforun keyfini çıkarabilir, ayrıca farklı eklentilerle hareketlerinizde daha özgür olabilirsiniz.

Söz konusu manuel tekerlekli sandalye modelleri olduğunda ihtiyaçlarınıza en uygun seçeneği bulmanızı sağlayan geniş bir tasarım aralığıyla karşılaşırsınız. Bunlar arasında öne çıkan seçeneklerden biri olan katlanabilir modeller ise tekerlekli sandalyenizin ve haliyle hareket özgürlüğünün her mekanda sizinle olmasını sağlar. Katlanmasıyla birlikte kapladığı alan bir hayli azalan ve her yere girebilen manuel tekerlekli sandalye modelleri ulaşım araçlarını, seyahatleri, dar rehabilitasyon alanlarını ya da evin alanını düşünen herkes için kurtarıcı olabilir.

Yer tasarrufu sağlamasıyla hayatı kolaylaştıran manuel tekerlekli sandalye modelleri arasında sizlere daha kaliteli bir yaşam sunabilmek için verdiği emniyet hissiyle öne çıkan modeller de bulunur. Bu modellerin hem emniyet şeridi gibi eklentileri sayıca artırılmış ve düşme riskinin tamamen önüne geçmiş çeşitleri mevcuttur. Hem de uzun ömürlü bir kullanım için çelik gövde tasarımına sahip olan engelli sandalyesi modelleri tercih edilebilir. Böylece kol ve ayakların yaslandığı donanımlarda kumaş ve alüminyumun kullanılmasıyla tasarıma kazandırılan hafiflik, gövde kısımda ise güvenilir bir sağlamlıkla desteklenir. Doğru markayı ve ideal modeli seçmeniz halinde manuel tekerlekli sandalye tercihiniz uzun yıllar aynı işlevsellikle sizinle kalacaktır. Tüm bu uzun vade boyunca ihtiyaçlarınızın en iyi şekilde karşılandığını hissetmek ve herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmamak için ürünlerimizi tercih edebilirsiniz.

Gereksinimleriniz gibi beklentileriniz de düşünülerek hem özellik hem fiyat yönünden bir hayli geniş çeşit aralığına sahip olan manuel tekerlekli sandalye modelleri için hemen sayfalarımıza tıklayabilirsiniz. Markalara ait farklı tasarımları yakından inceleyebilir, özellikleri hakkında bilgi alarak sizi asla yarı yolda bırakmayacak harika manuel tekerlekli sandalye modeline hemen şimdi sahip olabilirsiniz. Fiziksel sorunların veya engellerin tamamen ortadan kalktığı, serbest ve rahat bir yaşam için hemen şimdi engelli sandalye modelleri arasından kararınızı verebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.